Шеңберді дөңгелектен ажыратуы ұғымын меңгеру

Қысқа мерзімді жоспар

 

Педагогтің Т.А.Ә.

 

Темирбаева Ж.Т.
Күні:

 

Сынып: 6

 

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы

 

Шеңбер.дөңгелек.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары   Шеңберді дөңгелектен ажыратуы ұғымын меңгеру
Сабақтың мақсаты Оқушылардың есте сақтау дағдыларын жетілдіру.

Оқуға саналы сезімге ,жауапкершілікке тәрбиелеу

Оқушылардың ауызекі сөйлеуін дамыту

 

Сабақ-тың кезең

 

Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Басы

 

 

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық ахуал туғызу.

Сәлемдесу.

Оқушыларды түгелдеп, зейінін сабаққа аудару.

—       «Жүректен -жүрекке» жаттығуын орындату арқылы психологиялық  жағымды  ахуал орнату.

1)Миға шабуыл.

Мына фигураларға назар аударыңыз. А, В, С, Д фигураларының қайсысының барлық нүктелері берілген нүктеден (О, Е, К, L) бірдей қашықтықта жатыр?

 

2)Сақина мен монетаның ұқсастығы неде, айырмашылығы неде?

Дескриптор:

Шеңбер,дөңгелек бойынша түсінік қалыптасқан

 

 

Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады.

Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!

 

Жаңа сабаққа назар аудару, сұрақтарға жауап береді.

Қолпаштау  Сызбалар

 

 

 

сақина, стакан, кесе, монета, циркуль т.б.

 

Трек беті

 

 

Ортасы

 

 

Оқушыларды сабақтың  тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

https://www.youtube.com/watch?v=AymCzldWrAs&ab_channel=%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%231

 

Шеңбер — барлық нүктесі берілген нүктеден (шеңбер орталығынан) бірдей қашықтықта жататын тұйық қисық сызық.

 

Дөңгелек — жазықтықтың шеңбермен шектелген және оның ортасын (центрін) қамтитын бөлігі.

Сергіту сәті

Оқулықпен жұмыс.

№27-30

Тасырма.

Дөңгелекке тиісті және тиісті емес нүктелерді атап жазу

1)                                                                                           2)

Тапсырма: 1

Дескприптор:Тапсырмаларды орындайды

Тапсырма: 2

Дескприптор:Сурет бойынша тапсырманы орындайды

Сабақтың тақырыбы,мақсатымен танысады.

 

Ережені дәптерге жазады,сызбасын сызады.

 

Ережені жатқа айтады

Ережені оқып береді

 

 

 

 

 

 

 

Деңгейлік тапсырмаларды орындайды

Өздігімен тапсырмаларды орындайды 8-9ұпай

Мұғалім көмегімен орындайды 6-7ұпай

Көшіріп жазады          4-5ұпай

ҚБ

 

Бейне таспа

 

Трек беті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық,

 

 

 

сызба

 Соңы

 

 

 

Бекіту:

Ережені  оқиды, қайталап айтады және есеп шығару барысында қолданады

Дескриптор:Cанның пайызын табуды біледі

Рефлексия:  Кері байланысты жасау

 

 

ҚБ  

 

 

 

 

Үйге тапсырма: №1-2 тап.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *