Қазақ тілі 3 сынып Ч,щ дыбыстары. Мазмұндама жазайық.

Бөлім Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен
Педагогтің аты-жөні Бектемисова Асел  Туйгамбековна
Күні: 19.10.2022
Сынып:  3 г Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Ч,щ дыбыстары
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары •         3.4.1.3 ч,щ əріптері бар сөздердің емлесін білу;

•         3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету

Сабақтың SMART

мақсаты

Барлық оқушылар: тыңдаған материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрып, мазмұндама жазу;

Көптеген оқушылар:ч, щ әріптері бар сөздердің емлесін білу.

Кейбір оқушылар: бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету;

Сабақтың барысы
Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда   жаттығулар жасалады.

Өткен тақырыпқа шолу «Кім шапшаң ?» әдісі бойынша жүреді.

Орны ауысқан әріптерден сөз құрау.

-Өткен сабақта қандай тақырып өттік?

Ыащ, чпоинме,  щрбо,  кче, танипомеч, щтұы, ищ, учап-упчс, щинчуск.

Өзін-өзі тексеру

Ащы, чемпион,борщ, чек, чемпионат, тұщы, щи, чупа-чупс, Щучинск

Жақсы тілек айтады.

 

Дескриптор:

Орны ауысқан әріптерден сөз құрайды.

ҚБ: «Смайлик» әдісі.
Сабақтың ортасы

20 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 мин

 

10 мин

 

 

 

(Т, Д) «Ыстық орындық»  әдісі, дәптермен жұмыс.

35-жаттығу. «Жақсы  мен  жаман» мәтінін оқыңдар.

• Мәтін не туралы?

• Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңмен пікірлесіңдер.

• «Жақсы сөз – жарым ырыс» мақалы бойынша өзіңше ой тұжырым жаса.

-Мәтінге жоспар құр.

-Құрған жоспарың бойынша мазмұндама жаз.

Мазмұндамаға қойылатын талаптар

•      жоспарға сәйкес жазу;

•      —          сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтау;

•      —          сөйлемдерді өзара мағыналық байланысты құрастыру;

•      —          сөйлемнің жазылу емлесін сақтау;

•      —          каллиграфиялық талаптарды сақтау;

Жоспар құру
1.        Гүл егу.

2.         Гүлдің мұңаюы.
3.
Гүлдің құлпырып, өсуі.

36-жаттығу. Мақалды көркем жаз. «Қара, жатта, жаз»  әдісі.

Ащыны білмеген тәттіні де білмейді.

 Мақалдың мазмұнын қалай түсінгеніңді айт.

Саралау тәсілі: «Тапсырма».

Кейбір оқушыға:

-35-жаттығудағы мәтін мазмұнына сәйкес келетін мақал-мәтел тауып айт.

 

Сергіту жаттығуы.

Берілген гүлдер бойынша  Ән айту

Қызыл раушан

Ақ раушан

Гүлдер

 

Дескриптор:

Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.

Мәтін мазмұны бойынша бір-бірімен пікірлеседі.

“Жақсы сөз- жарым ырыс” мақал бойынша өзіше ой тұжырым жасайды.

Мәтінге жоспар құрады.

Құраған жоспарың бойынша мазмұндама жазады.

 

 

 

Дескриптор:

Мақалдың мазмұнын қалай түсінгенін айтады.

 

 

 

Ән айтып сергиді

ҚБ:

5 балл

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 балл

Оқулық, дәптер

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

3 мин

Рефлексия: «Менің сөзім»

Үй жұмысы 37 жаттығу.

Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі.

 

ҚБ балын қояды.  

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *